Plne automatická liaheň na vajcia BOROTTO LUMIA 56 EXPERT

Kód: 0472
€499,99 €416,66 bez DPH
OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
Položka bola vypredaná…

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 56 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty (30-40°C) a vlhkosti. Ak hľadáte plne automatickú liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice, bažanty či exotické vtáctvo s malou kapacitou máte pred sebou jasného favorita. Liahnutie aj doliahnutie hydiny bude s touto univerzálnou liahňou brnkačka. Dokonalý prehľad o teplote a vlhkosti v liahni budete mať vďaka digitálnym ukazovateľom a priehľadné veko Vám umožní sledovať priebeh celého liahnutia. O všetko sa zatiaľ postará táto ultramoderná liaheň za Vás. Otáčanie vajec má na starosti automatická jednotka, ktorá vajcami otáča pravidelne v 1 hod. intervalu a vlhkosť udržuje plne automatický zvlhčovač SIRIO. Údržba pritom zaberie len chvíľočku, pretože je liaheň vyrobená z veľmi odolného a kvalitného plastu a vydrží Vám dlhé roky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatická liaheň na vajcia LUMIA 56 EXPERT - s doliahňou hydiny

vhodná na liahnutie vodné a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi, ale aj exotické vtáctvoS automatickým otáčaním až 56 ks vajec - možnosť aj ručného otáčania vajec, s digitálnou reguláciou teploty od 30 do 40°C, s digitálnou reguláciou vlhkosti - automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO, s nádržkou na prívod vody, s teplomerom, s vlhkomerom s 12V autoadaptérom pre prípadný výpadok prúdu. 


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita LUMIA 56 SK

Kapacita s otočným roštom: 56 slepačích, 224 prepeličích, 56 husacích, 56 kačacích alebo 56 bažantích vajec.


Systém otáčanie vajec 

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec za pomocou modulu, ktorý pravidelne otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte v 1 hodinovom intervale. Otočný rošt je vybavený unikátnymi lískami vhodnými pre všetky veľkosti vajec vodné a hrabavej hydiny. V prípade potreby je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) to pri odpojení modulu a vybratí otočného roštu z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie. Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberú z otočného roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu.
Otáčení vajec LUMIA 56


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 30 do 40° C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie liahne.
Regulace teploty LUMIA 56


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje automaticky za pomoci pripojenia automatického zvlhčovače vzduchu SIRIO. Vlhkosť je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 40 do 75% za pomoci ovládacieho panela. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom vlhkosti a ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie automatického zvlhčovača. 
Regulace vlhkosti LUMIA Expert 56

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

Inkubace vajec

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDF
A1 logo PDFAutomatický zvlhčovač vzduchu BOROTTO SIRIO

 

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne LUMIA
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 9 kg
Rozmery balenia: 60x60x25 cm
Položka bola vypredaná…
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)