Liaheň na vajcia PUISOR IO-102TH

Kód: 0003
€71,99 €59,99 bez DPH
MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÉ
Položka bola vypredaná…

Liaheň na hydinu, manuálne otáčanie, na 70 slepačích vajec, teplomer a vhkomer, teplota nastavená na optimálnu hodnotu. Táto jednoduchá liaheň na obsluhu Vás prekvapí svojim využitím na rôzne druhy vajec, ale aj svojou kapacitou až na 70 ks slepačích vajec. Pokiaľ by ste si chceli prácu ešte uľahčiť, môžete si k liahnu dokúpiť ešte modul otáčania. Avšak s manuálnym (ručným) otáčaním budete mať väčší prehľad o vajíčkach. Tiež si nemusíte robiť starosti, akú teplotu nastaviť na liahnutie, pretože táto skvelá liaheň je už nastavená na optimálnu teplotu 37,7 °C. Vlhkosť, ktorá je primárna na liahnutie, si môžete regulovať manuálne. Na kontrolu teplôt a vlhkosti Vám poslúži teplomer s vlhkomerom, ktoré sú súčasťou balenia. S touto liahňou bude liahnutie väčšieho počtu hydiny jednoduchšie ako si myslíte.

Detailné informácie

Podrobný popis

Liaheň PUISOR IO-102TH - s doliahňou hydiny 

Liaheň na vajcia vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty, s manuálnym (ručným) otáčaním, kapacita 70 slepačích vajec - možnosť prikúpiť modul otáčania, bez regulácie teploty, nastavená na optimálnu hodnotu, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s teplomerom a s vlhkomerom.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny. Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-102,202 SK

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálnej otáčanie vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu.
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-102,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobca na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnenie liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti. Teplotu je možné zobraziť v jednotkách Celsius alebo Fahrenheit. 

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-102TH 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje na displeji ovládacieho panela viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutie sa voda doľava odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-102,T,TH

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

inkubácia u liahne PUISOR IO-102,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň PUISOR IO-102TH


Dodatočné parametre

Kategória: Liahne PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg
Rozmery balenia: 48x24x50 cm
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon: 100 W
Rozmery: O 48 x 25 cm
Kapacita: 70 slepačích vajec, 120 prepeličích vajec
Regulácia teploty: Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec: Manuálne
Display k zobrazeniu teploty: Ano
Display k zobrazeniu vlhkosti: Ano
Úroveň hluku: 20 db
Položka bola vypredaná…
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)