Liaheň na vajcia PUISOR IO-102

Kód: 0001
€67,99 €56,66 bez DPH
SKLADOM (8 ks)
Môžeme doručiť do:
30.4.2024

Liaheň na hydinu, manuálne otáčanie, na 70 slepačích vajec, bez teplomera a vlhkomera, teplota nastavená na optimálnu hodnotu. Jedná sa o jednoduchú liaheň na obsluhu, vhodnú na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty, tak ste tu správne. Liaheň na vajcia je s manuálnym (ručným) otáčaním až 70ks slepačích vajec, ale je možnosť prikúpiť modul na otáčanie, pre uľahčenie práce. Liaheň bez regulácie teploty je nastavená na optimálnu teplotu 37,7 °C. Vlhkosť sa reguluje manuálne pre individuálne potreby jednotlivých druhov vajec. Liaheň sa predáva bez teplomera a vlhkomeru, ktorý je možné individuálne dokúpiť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Liaheň na vajcia PUISOR IO-102

Liaheň na vajcia vhodná k liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny, s manuálnym otáčaním vajec, kapacita 70 slepačích vajec, možnosť prikúpiť modul otáčania. Bez regulácie teploty, nastavená na optimálnu hodnotumanuálna regulácia vlhkosti, bez teplomeru, bez vlhkomeru - možnosť dokúpenia. 

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny. Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-102,202 SK 

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol.
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-102,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobcu na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnení liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C. Aktuálna hodnota teploty v liahní sa kontroluje pomocou externého digitálneho teplomera, ktorý nie je súčasťou balenia.

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-102 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje pomocou externého digitálneho vlhkomeru, ktorý nie je súčasťou balenia. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-102,T,TH

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

inkubácia u liahne PUISOR IO-102,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň PUISOR IO-102

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg
Rozmery balenia: 48x24x50 cm
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon: 100 W
Rozmery: O 48 x 25 cm
Kapacita: 70 slepačích vajec, 120 prepeličích vajec
Regulácia teploty: Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec: Manuálne
Display k zobrazeniu teploty: Nie
Display k zobrazeniu vlhkosti: Nie
Úroveň hluku: 20 db
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)