Kurín pre sliepky GAUN 10235 DUBLIN

Kód: 0563
€517,99 €431,66 bez DPH
SKLADOM (5 ks)
Môžeme doručiť do:
5.10.2023

Kurín pre sliepky, pre 6-8 nosníc, 2 vonkajšie znáškové hniezda, výsuvný trusník pre ľahké čistenie, rozmery: 2270x940x1510 mm. Ak hľadáte kvalitný drevený kurín pre 6 sliepok, potom máme presne to, čo hľadáte. Dvojposchodový kurín s dvoma vonkajšími znáškovými hniezdami, ktoré poskytnú zázemie a Vám možnosť ľahkého zberu vajec. Sliepky majú do kurína pohodlný prístup cez otvorené dvierka a po naklonenej protišmykovej rampe. Kurín je umiestnený vo vrchnej časti výbehu a tým sa plocha výbehu maximalizuje. Zároveň odolné smrekové drevo zaisťuje stabilitu a pevnosť celého kurína. Pri čistení kurína určite oceníte vysúvateľný trusník, ktorý sa ľahko čistí aj vďaka svojmu kovovému povrchu, ten zamedzuje vsakovaniu tekutín.  

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurín pre sliepky GAUN DUBLIN

Drevený kurník s výbehom, pre 6 - 8 ks nosníc, zo smrekového dreva, vodotesná strecha, bočné dvierka s rampou, výsuvné dno pre ľahké čistenie, 2 vodotesné znáškové hniezda, 1 vnútorné dvierka, rozmery 2270x940x1510 mm.

Kurín ľahko zložíte pomocou prehľadného obrázkového návodu.Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 2270 x 940 x 1510 mm, a tak poskytuje pohodlie pre 6 - 8 klasických nosníc. Jeho skvelé rozvrhnutie priestoru poskytuje dostatok miesta, ako vo vnútri kurína, tak aj v maximálne využitom výbehu pre nosnice.

Vybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený hradami pre nočný oddych sliepok. Súčasťou kurína sú tiež dve vonkajšie kukane, v ktorých budú mať sliepky dostatok priestoru a pokoja na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože na ich vyzdvihnutie stačí len zdvihnúť strechu znáškových hniezd. Zároveň nehrozí, že by do kurína zatieklo, pretože má vodotesnú strechu.

Údržba a čistenie kurína

Čistenie kurína zvládnete hravo behom chvíľky vďaka výsuvnému trusníku. Tiež čistenie znáškového hniezda nebude problém, vďaka výklopnej strieške.

Prístup do kurína

Pre ľahký prístup je kurín vybavený hneď dvoma dvierkami. Jedny dvierka sú umiestnené z prednej strany kurína, druhý vstup je z bočnej strany, otvorený, s protišmykovou rampou. Väčšie dvojdvierka slúžia pre jednoduchú výmenu vody, kŕmenia a dobrú dostupnosť do kurína pri čistení. Samotný výbeh je vybavený dvierkami pre Váš ľahký prístup na výmenu kŕmenia a vody.

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín vyrobený zo smrekového dreva má hmotnosť cca 47 kg, a tak zaisťuje veľkú stabilitu. Kurín nie je zateplený. Pre ochranu proti slnečnému žiareniu je strecha kurína i znáškových hniezd pokrytá asfaltovou krytinou. Napriek tomu odporúčame kurín umiestniť pod prístrešok, aby bol chránený pred dažďom, snehom a extrémnym slnečným žiarením. Drevený kurín je povrchovo ošetrený základným ochranným náterom. Pre dlhšiu životnosť treba, ako pri každom dreve, ochranný náter obnovovať. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaisťujú predné dvierka s mriežkou a otvorené vstupné dvierka pre nosnice.

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDFKurín pre sliepky DUBLIN - 10235

Dodatočné parametre

Kategória: Kuríny pre sliepky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 50 kg
Kapacita: 6 - 8 nosníc
Materiál: smrekové drevo
Počet znáškových hniezd: 2
Počet bidiel: 1
Rozmery: 2270 x 940 x 1510 mm
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)