Kurín pre sliepky GAUN 10270 BERLIN MAXI

Kód: 0562
€419,99 €349,99 bez DPH
OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
Položka bola vypredaná…

Kurín pre sliepky, pre 10-12 nosnice, 4 vonkajšie znáškové hniezda, odnímateľné dno pre ľahké čistenie, rozmery: 1910x1100x885 mm. Ak hľadáte kvalitný drevený kurín pre 10 sliepok, potom máme presne to, čo hľadáte. Kurín s bidlámi a 4 vonkajšími znáškovými hniezdami, ktoré poskytnem zázemie a Vám možnosť ľahkého zberu vajec. Sliepky majú do kurína pohodlný prístup cez predné padacie dvierka. Cirkuláciu vzduchu v kuríne zaistí predné vyklápacie okienko. Zvýšené nožičky zároveň zaistia kvalitné odvetranie podlahy. Pri čistení kurína určite oceníte odnímateľné dno. Kurín vyrobený z borovicového dreva zaisťuje vysokú stabilitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurín pre sliepky GAUN BERLIN MAXI

Drevený kurín pre 10-12 ks nosníc, z borovicového dreva, vodotesná strecha, zadné veľké otvárateľné dvierka, odnímateľné dno pre ľahké čistenie, 4 vodotesné znáškové hniezda, 2 hniezdapo každej strane, okno, bidielka, rozmery 1910x1100x885 mm .

Kurín ľahko zložíte pomocou prehľadného obrázkového návodu.

Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 1910 x 1100 x 885 mm, a tak poskytuje pohodlie pre 10 - 12 klasických nosníc. Rozmery kukaní sú 332 x 690 x 373 mm.

berlin maxi rozmery duoVybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený špeciálnymi hradami pre nočný oddych sliepok. Súčasťou kurína sú aj štyri vonkajšie kukane, vytvorené s ohľadom na dostatok miesta a pokoja na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože stačí otvoriť strechu znáškových hniezd a pohodlne vajíčka vybrať. Strecha je navyše vodotesná, čím je zaistené, že voda neprenikne dovnútra kurína ani do znáškových hniezd.

Údržba a čistenie kurína

Čistenie kurína zvládnete hravo počas chvíľky cez otvorené bočné dvierka. Tiež čistenie znáškového hniezda nebude problém, vďaka výklopnej strieške.

Prístup do kurína

Pre ľahký prístup je kurín vybavený hneď dvoma dvierkami. Jedny dvierka sú umiestnené z prednej strany kurína, druhé väčšie zo zadnej strany a obe sú opatrené zámkami, aby ich nemohol žiadny predátor otvoriť. Väčšie dvierka slúžia na jednoduchú výmenu vody, kŕmenia a dobrú dostupnosť do kurína pri čistení. Druhé menšie výklopné dvierka umožní sliepkam ľahký prístup do kurína a von na záhradu alebo do výbehu.

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín vyrobený z borovicového dreva má hmotnosť cca 40 kg, a tak zaisťuje veľkú stabilitu. Pre efektívne odvetrávanie podlahy je umiestnený na štyroch zvýšených nôžkach. Aj napriek absencii zateplenia zostávajú nosnice pod strechou kurína aj v znáškových hniezdach chránené asfaltovou krytinou, čo predstavuje opatrenie proti slnečnému žiareniu. Avšak odporúčame umiestniť kurín pod nejaký druh prístrešku, aby bol uchránený pred nepriaznivými vplyvmi počasia, vrátane dažďa, snehu a slnečného žiarenia. Drevený kurín je povrchovo ošetrený základným ochranným náterom. Pre dlhšiu životnosť treba, ako pri každom dreve, ochranný náter obnovovať. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaisťuje predné vyklápacie okienko.

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDFKurín pre sliepky BERLIN MAXI - 10270

Dodatočné parametre

Kategória: Drevené kuríny pre sliepky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 43 kg
Rozmery balenia: 117x107x28 cm
Kapacita: 10 - 12 nosníc
Materiál: borovicové drevo
Počet znáškových hniezd: 4
Rozmery: 1910 x 1100 x 885 mm
Položka bola vypredaná…
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)