Liaheň na vajcia CLEO 5 T

Kód: 0017
€65,99 €54,99 bez DPH
SKLADOM (17 ks)
Môžeme doručiť do:
30.7.2024

Liaheň na hydinu, jednoduché ručné otáčanie, na 60 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, bez vlhkomeru, regulácia teploty 35-40 °C. Začnite s liahnutím s touto liahňou na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty. Táto praktická liaheň je výborná aj na doliahnutie hydiny, pretože zaisťuje ideálne podmienky na to, aby si hydina našla tú najvhodnejšiu cestu von zo škrupiny. Vajíčka budete mať pod kontrolou vďaka priehľadnému veku a na digitálnom displeji môžete sledovať aktuálnu teplotu. Vy sa pritom budete starať iba o udržiavanie vlhkosti v liahni, pomocou dolievania vody do spodných kanálikov a o otáčaní vajec. To je potrebné vykonávať v pravidelnom intervale, ideálne 2x denne. Liaheň vyrobená z kvalitného, pevného plastu sa ľahko čistí, takže údržba liahne nebude žiadny problém a bude Vám robiť radosť po mnoho rokov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Liaheň CLEO 5 T

Liaheň na vajcia vhodná k liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny, s manuálnym otáčaním, kapacita 60 slepačích vajec, možnosť prikúpiť otočný rošt, s manuálnou reguláciou teploty od 35 do 40 ° C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s teplomerom, bez vlhkomeru.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Naviac v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny. Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny

Kapacita liahne CLEO 5, T, TH

Kapacita bez otočného roštu:  60 slepačích, 120 prepeličích, 30 husacích, 50 kačacích, 70 bažantích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na slepačie vajcia:  41 slepačích vajec alebo 41 kačacích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na bažantie vajcia: 41 bažantích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na prepeličie vajcia: 74 prepeličích vajec.


Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol v hydinu.
Systém otáčania vajec CLEO 5T

Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 35 do 40°C za pomoci manuálneho regulátora u elektronickej riadiacej jednotky. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty, a na ľavom boku otočným regulátorom pre potrebné nastavenie teploty v liahni.

Ukazovateľ teploty a vlhkosti CLEO 5 T


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne.  Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa robí pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje pomocou externého vlhkomeru, ktorý nie je súčasťou balenia. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku.
Regulácia vlhkosti CLEO 5 T

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

Inkubácia vajec u liahne CLEO

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia CLEO 5 T

 

Dodatočné parametre

Kategória: Liahne CLEO
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3.25 kg
Kapacita bez otočného roštu: 60 slepačích vajec
-: 50 kačacích vajec
--: 70 bažantích vajec
---: 120 prepeličích vajec
----: 30 husacích vajec
Otáčanie vajec: Manuálne - podľa vašich možností
Alarm teploty a vlhkosti: Nie
Regulácia teploty: Ano - manuálne
Rozsah teploty: 35 - 40oC
Ukazovateľ teploty: Áno - s presnosťou na 0,1°C
Regulácia vlhkosti: Áno - manuálne
Rozsah vlhkosti: Nie
Ukazovateľ vlhkosti: Nie
Priemerný dodávaný príkon: Neuvedené od výrobcu
Maximálny dodávaný príkon: 110 W
Napájacie napätie: 230 V, 50HZ
Rozmery: 42 x 42 x 29 cm
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)