Odšťavovací mlynček na ovocie CLEO SMR-01

Kód: 0385
€22,99 €19,16 bez DPH
Iba pre prihlásených

Mlynček vhodný na odšťavovanie mäkkého ovocia na výrobu domácej šťavy, kompaktné rozmery, stabilné uchytenie k doske stola. Pokiaľ hľadáte praktického pomocníka do každej zdravej kuchyne, potom neprehliadnite tento odšťavovací mlynček na ovocie. Mlynček s kompaktnými rozmermi nezaberie v kuchyni takmer žiadne miesto a pritom ho využijete každý deň na prípravu zdravých domácich štiav, marmelád alebo pyré. Odšťavovací mlynček na ovocie je vyrobený z kvalitných materiálov a bude Vám pomáhať žiť zdravo po dlhé roky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odšťavovací mlynček na ovocie CLEO SMR-01

Odšťavovací mlynček na ovocie predstavuje perfektného pomocníka na výrobu domácich štiav, marmelád a ovocných pyré pre deti i dospelých. Kompaktný a ľahko použiteľný odšťavovací mlynček na ovocie Vám zaistí neustály prístup k čerstvým šťavám plných vitamínu, bez konzervačných látok, farbív a s istotou použitia kvalitných surovín. Ručný mlynček je ideálny na spracovanie mäkkého ovocia ako sú  marhule, hrušky, slivky, broskyne, paradajky, apod.

Na čo sa mlynček na ovocie využíva

Ručný mlynček na ovocie umožňuje jednoduché odšťavenie, teda oddelenie šťavy od dužiny a šupiek. Výsledkom odšťavovania je veľmi chutná a predovšetkým zdravá domáca šťava, džús, marmeláda alebo pyré. Pri výrobe vlastných domácich štiav máte istotu použitia kvalitných surovín bez pridaných konzervačných látok, farbív a cukrov, a výsledná šťava je teda výborná pre deti i dospelých. Tento pomalý proces lisovania je súčasne veľmi šetrný ku kvalite šťavy a neničí vitamíny rýchlou oxidáciou a zahrievaním

Na aké druhy ovocia je mlynček vhodný

Ručný odšťavovač využijete predovšetkým na lisovanie mäkkého ovocia ako sú marhule, broskyne, nektárinky, hrozno, paradajky, mäkké slivky alebo veľmi zrelé jablká. Ovocie je pred odšťavovaním nutné najprv dôkladne umyť, nakrájať na menšie časti a zbaviť ich všetkých tvrdých častí či kôstok.

Na akom princípe odšťavovací mlynček funguje

Ručný mlynček ľahko a rýchlo prichytíte k doske kuchynskej linky pomocou upevňovacej skrutky. Odšťavovanie prebieha na základe drvenia a tlaku pomocou šnekového hriadeľa vo vnútri mlynčeka. Vylisovaná šťava či pyré sa potom cedí cez sitko a vyteká von do Vami pripravenej nádoby. Zvyšky ovocia sa oddeľujú a vytekajú v prednej časti mlynčeka. Prostredníctvom tohto procesu získate šťavu bez nežiaduce dužiny. Výhodou ručného mlynčeka na ovocie je, že ho môžete ľahko preniesť a používať úplne kdekoľvek bez nutnosti prístupu k elektrickej energii. Po odšťavovaní stačí mlynček opláchnuť prúdom vody - mlynček nie je vhodný do umývačky riadu.

Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFOdšťavovací mlynček na ovocie SMR-01

Videonávod k montáži:

Dodatočné parametre

Kategória: Mlynčeky a odšťavovače na ovocie
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Nakúpte po telefóne (Po-Pá: 8:00-16:00)